* Prisijungti   * Registruotis

Paskutinis prisijungimas:
Dabar yra 24 Bal 2014, 03:55
Peržiūrėti neatsakytus pranešimus
Peržiūrėti aktyvias temas

Forumas užrakintas Ši tema užrakinta, jūs negalite redaguoti pranešimų arba atsakinėti į juos.  [ 25 pranešimai(ų) ] 
Autorius Žinutė
 Pranešimo tema: Holizmas. Holistinis mąstymas. Holistinė psichologija.
StandartinėParašytas: 01 Spa 2010, 21:44 
Atsijungęs
Forumo veteranas

Cash on hand:
5,092.46

http://www.facebook.com/photo.php?pid=3 ... 983&ref=mf
šis paveikslas- krintančio lašo į vandenį labiausiai simbolizuoja holismą.
Šiandien tiek..pratęsiu.

Į viršų
 Aprašymas  

Holizmas. Holistinis mąstymas. Holistinė psichologija.

Reklama

Reklama

Pranešimo tema: Re: Holizmas. Holistinis mąstymas. Holistinė psichologija.
StandartinėParašytas: 02 Spa 2010, 00:47 
Atsijungęs
Ragana
Vartotojo avataras

Cash on hand:
0.99

Krintantį į vandenį lašą, aišku, nesunku ir įsivaizduoti, bet, jeigu ateity dar žadate ką dėti, tai būtų geriau, kad tai būtų ne iš facebook'o, nes neturintys ten sąskaitų, nematys.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Spa 2010, 11:59 
Atsijungęs
Forumo veteranas
Vartotojo avataras

Cash on hand:
2,503.39

Kiek paskaitinėjau, tai holisitinė "psichologija" tėra "mokslas" ieškantis atsakymo į klausimą, kokia trijų eskimų visuma yra.

Defending the institution aganst people who wanna get married.

http://www.youtube.com/watch?v=bja2ttzGOFM&feature=fvw

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 07 Spa 2010, 06:40 
Atsijungęs
Forumo veteranas

Cash on hand:
5,092.46

status_quo rašė:
Kiek paskaitinėjau, tai holisitinė "psichologija" tėra "mokslas" ieškantis atsakymo į klausimą, kokia trijų eskimų visuma yra.

Šuns darbas loti. Loja jis paprastai ant visų. Tam jis ir reikalingas-loti.
Bet šuns balsas į dangų neina ir....šunęs loja karavanas eina.

Taigi, kas yra holizmas?
Yra tik vienas dėsnis tai visuma. Rusiškai целосност. Vat rusiškas žodis lyg ir labiau nusako esmę, nes pirma žodžio dalis kaip ir nusako tikslą...sakyčiau aš versčiau kaip ...tikslinga visuma.
Taigi, yra tik vienas dėsnis tai vieninga visuma ir visi kiti dėsniai yra išvestiniai.
Ar pasaulis yra sukurtas dievo ar pasaulis prasidėjo nuo kažkokio sprogimo esmės tai nekeičia nes tiek vienoje tiek kitoje sistemoje žmogus yra svetimas jai. Vienu atveju tai atsitiktinių molekulių visuma, kitu iš kažkieno malonės padarytas ir įmestas į šį pasaulį visiškai jam svetimą.
Ir štai gaunasi labai įdomiai. Žmogui svetima viskas: ligos, karai, nelaimingi atsitikimai, žemės drebėjimai, kometos, meteoritai ir t.t. pagaliau jam svetima ir valdžia ir viskas kas aplink jį. O kur dar krizė ir visa kita.
O dabar pabandykim pasižiūrėti kiek kitaip. visuma yra energija kuri kažkur juda ir juda tikslingai. Ir visa kas joje juda: žvaigždės, planetos, augalija, gyvūnija ir pagaliau žmogus yra viena visuma ir juda viena kryptimi.
Ar taip yra iš tikro ar tai dar viena pasaka...tipo pasaulis per šešias dienas ar didysis sprogimas. visa tai galima ir labai nesunkiai išbandyti praktiškai.
Taigi, mažiau pasakų. Išbandykit praktiškai. Kas yra liga? O tai ženklas, kad kažkur kažką darai ne taip. Nelaimingas atsitikimas taip pat iš tos pačios serijos.
Sakysim kai man vaikystėje žaidžiant žiemą sušaldavo rankos, motina neleisdavo kišti į šiltą vandenį, o priešingai į šaltą. O ar kas nors bandė nusiplikius palaikyti ranką virš ugnies....t.y. nusiplikymą gydyti šiluma net karščiu kiek gali ištverti. Efektas-mikro orgazmas rankoje.
Lygiai taip pat su bet kokia liga. Ją reikia pasitikti.
Sakysim jums ką nors skauda. Universalus pratimas: ražykitės (kaip tai daro katės ir šunys0 ir koncentruokit dėmesį į skaudamą vietą. Po kiek laiko tą skausmą turi išplauti tekanti jumis energija.
Nes skausmas-liga tai užslėpta energija, atsijungus nuo bendro energetinio srauto...padarome kanalą ir prijungiame prie bendros energijos,,,,tokiu būdu išplauname.
Pabandysiu surasti paveikslėlį.
Taigi, jei kam įdomu...pratęsiu. Ypač apie praktinę dalį.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 07 Spa 2010, 10:27 
Atsijungęs
Forumo veteranas
Vartotojo avataras

Cash on hand:
2,503.39

Nu jo, kaip ir sakiau. Trijų eskimų visuma.

Beje, gal aš ir šuo, tačiau bent ne cinikas.
Cituoti:
Kas yra liga? O tai ženklas, kad kažkur kažką darai ne taip. Nelaimingas atsitikimas taip pat iš tos pačios serijos.
O afrikos vaikai tai nelabai valgyti nori, kaip jau sakei? Va kur cinizmas.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 07 Spa 2010, 18:28 
Atsijungęs
Forumo veteranas

Cash on hand:
5,092.46

Geras klausimas.
Afrikos vaiku gali būti tiek tu tiek aš. O jei tokie negeri būsim tai taip ir bus.
Egzistuoja toks dalykas kaip reinkarnacinė psichoterapija.
Todėl už viską esame atsakingi patys. Mes patys renkamės tėvus, tautą, vietą ir t.t. ir renkamės kokie būsim ir ką spręsim ir ką išspręsim. Ir arba tai darom, arba gyvuliuojam. kodėl atsiranda Mozartai kuriantys muziką būdami 4 metų, kodėl yra žmonių neskaitančių jokių knygų, bet viską ir taip gerai suvokiantys. Kodėl yra žmonės kurie nejaučia jokių piniginių problemų ir jiem nereikia dirbti....sunkiai dirbti.
o dabar pačio klausimą panagrinėsiu holistinės psichologijos atžvilgiu. Kodėl kalbi apie cinizmą? Todėl, kad pats esi vienas iš dižiausių šio forumo cinikų. Aišku mano nuomone, bet gal ir kiti tai patvirtins. Nes matai tik tai ką turi savyje.
ir dar. status mes su tavim susitikom neatsitiktinai. mes esame vienas kitam reikalingi, mes vienas kitą diorginam. Ačiū už tai.
Užteks šiam kartui. laukiu klausimų.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 07 Spa 2010, 21:25 
Atsijungęs
Forumo veteranas
Vartotojo avataras

Cash on hand:
2,503.39

Jei tu tiki reinkarnacija - tai tavo reikalas. Aš tiesiog manau, kad tai yra paprastas grybas ir daugiau nieko. Jeigu nori, gali bandyti įrodinėti, kad ji yra, bet kol to neįrodei, tokius dalykus, kaip "Mes patys renkamės tėvus, tautą, vietą ir t.t. ir renkamės kokie būsim ir ką spręsim ir ką išspręsim." paprasčiausiai praleisiu. Atrodo religijos temoje rašiau, kad religijos stato vėžimą prieš arklį. Čia ne mano kažkoks negatyvizmas ar dar kaip norėtum tai pavadinti, bet manau reikia pirma įrodyti kad reinkarnacija egzistuoja, o po to, kas kur kaip ten vyksta, nemanai?

O dėl cinizmo. Na manyk kaip nori. Tavo ir smalsutės atvejis labai geras, o ir prašančiam žmogui pagalvos paprasčiausiai kišti MLM. Ir apskritai, visas MLM reikalas viską parodo. Nesi kvailas, kad suprastum, kad tai parazitinė sistema, iš kurios tokie kaip tu pelnysi naivuolių sąskaita. Va čia cinizmas.

Ir beje, reinkarnacija irgi iš holizmo? Ar tu čia šiaio biški ne į temą parašei?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Spa 2010, 06:52 
Atsijungęs
Forumo veteranas

Cash on hand:
5,092.46

Niekas nesako, kad aš tikiu, kad pilnumoj tikiu. Niekas iš tų pačių dėrtytojų kurie tai pasakoja, nereikalauja tikėti. Mes galbūt neabejojame, kad buvo Kristus (ta prasme kaip istoriniu faktu), bet niekas tiksliai nežino ką jis sakė ir net ką darė. Legendų gal būt yra daugiau.
Greičiausiai tradicinis mokslas žino tik labai mažą dalį apie pasaulį, gyvybę, visatą, o visa kita tik hipotezės, kurių yra n kartų daugiau nei įrodytų faktų.
Holistinė psichologija yra labai praktiškas dalykas nereikalaujantis tikėti reinkarnacija. Praktiškas ir ne toks jau lengvas.
Vakar buvo analizuojamas juokas. Tradicinis mokslas taip pat nagrinėja juoką ir laiko šią savybę evoliuzijos dalimi. Kaip istorikas turėtum žinoti, kad būdavo masiniai juoko sencai turgaus aikštėse. O renesanso epochoj būdavo išjuokimo varžybos....to meto aukštuomenėj. ( jei ką tikrai žinai būtų malonu, kad patikslintum). juokas žmonijos evoliucijai pasitarnavo tuo, kad vietoj snukių daužymo, dvikovų ir karų kaip ginklas buvo naudojamas juokas...pajuoka ir t.t.
Bet fiziologiškai juokas turi labai didžiulę reikšmę ir kaip gydymo priemonė. Juokas yra energija kurią galima nukreipti ir į savo organus ir juos išgydyti. Ir čia, patikėk, jokios mistikos nėra. Apart paprasto juoko, kuris skirstomas į kelias fazes yra dar ląstelinis juokas.
O šiaip juokas turi savo istoriją, anegdotų istoriją, komedijų istoriją. Įdomiai keičiasi pajuokos objektai. Istorikam ir fiziologam tai dar neišarti dirvonai.
status aš tau sufleruoju temą dizertacijai :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Spa 2010, 07:16 
Atsijungęs
Forumo veteranas

Cash on hand:
5,092.46

Kas liečia MLM.
Pasaulis yra toks kokį mes matome. Katei pasaulis yra nespalvotas....mokslo įrodyta. Katė gaudo tik pilkas peles. {Palaikantis}
MLM spalvos. Dabartiniai laikai-krizė. Ukmergėj yra moteris, kuri truputį užsiima MLM ir dar profsąjungos veikla ir dar dirba. energija iš jos trykšta. Amžius jau solidus. O štai jos vyras tikras zanuda neturi darbo neturi ir energijos.
Tai faktai. Todėl MLM aš įžiūriu kur kas daugiau spalvų nei tamsta. Tuo labiau, kad tradicinio darbo yra vis mažiau. o šiaip MLM yra įteisintas dalykas įstymiškai tokiose šalyse kaip Amerika. Šiuo metu ruošiama įteisinti rusijoje, o Lietuva....nu ką lietuva...snaudžia.
O šiaip MLM man yra labiau priimtina nei gėjai. Ir MLM įteisinimas yra geriau nei gėjų santuokos įteisinimas. :mrgreen:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Spa 2010, 10:26 
Atsijungęs
Forumo veteranas
Vartotojo avataras

Cash on hand:
2,503.39

Dėl reinkarnacijos, tai tu paminėjai ją tikrai ne kaip hipotezę, o kaip faktą. Va kur problema. Ne už drąsių hipotezių iškėlimą aš tave drožiu, bet už tai, kad tu taip užtikrintai kalbi apie tokius dalykus apie ką tu tikrai nežinai. Tas pats ir su ląsteliniu juoku. Tik nesakyk, kad tu čia iškėlei hipotezę. Tu tai teigei kaip faktą.

Dėl MLM aš daugiau nerašysiu. Tik vieną dalyką:
Cituoti:
O šiaip MLM man yra labiau priimtina nei gėjai. Ir MLM įteisinimas yra geriau nei gėjų santuokos įteisinimas. :mrgreen:
Tu turi tai, ką aš vadinu konservatizmo genu. Tai yra, aš užsiimu MLM, man geriau kad tai būtų įteisinta. Aš nesu gėjus, tai kam reikia, kad gėjų sąntuokos būtų įteisintos? Ir visi tie, kas yra už gėjų santuokas yra užsislaptinę gėjai, nes jeigu jie patys tomis naujomis galimybėmis nesinaudos, tai kam siekti to įteisinti.
Žodžiu kalbi apie dvasingumus visokius, bet toliau savęs nematai ir net nebandai žiūrėti.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Spa 2010, 07:54 
Atsijungęs
Forumo veteranas

Cash on hand:
5,092.46

O kiek yra įrodyta iš to kas yra? Ką mes žinome kas yra už sienos?
Ką mes galime suvokti kas yra už mūsų?
Pav. Kurtieji. Dabar madinga kurtiems statyti kokliarinius aparatus tam, kad jie girdėtų. ( net google nerandu....gal neteisinga transkripcija). Ir štai šių aparatų reklamuotoja sako: jau 1,5 metų vaikas gali kalbėti telefonu jei yra su šiuo aparatu. Atrodo ką ji pasakė...nesamonė, absurdas. O pasirodo kurčiam suvokti, kad galima kalbėti telefonu yra be galo sunku. nes jo garsų suvokimas, o tiksliau nesuvokimas labai ir labai jį riboja lyginant su mumis.
Prie ko čia aš tai pasakoju. Ką mes žinome apie šį pasaulį, apie save? tik tai ką mokslas atranda ir paaiškina. O ko jis dar nesugeba paaiškint? Tai ar to ko nusugeba paaiškint mokslas to ir nėra?
Apie ląstelinį juoką. O tai viso labo tik pratimas, kurį gali atlikti kiekvienas. Kada juoko sukeltas vibracijas perkeli į bet kokią kūno vietą.
O šiaip holistinio mąstymo principas yra labai paprastas; yra energetinis kanalas į kurį mes esame įjungti (esame jo dalis) ir kada mes pasitraukiame iš jo atsiranda problemos, o kai įsiliejame problemos dingsta. ir viskas ir nieko daugiau.
Sakysim katės. Kas tai per sutvėrimas. Mano žmona jas myli...aš irgi esu priverstas jas mylėti...maitinti ir rūpintis. Bet būtent katė mano žmonai atsigula ir spaudžia tas kūno vietas kurias tuo metu skauda. Ką ji jaučia? kodėl taip daro? Ir kodėl nuima skausmą? Ką apie tai gali paaiškinti protingasis mokslas? Aš tikiu, kad jis (mokslas) kažkada paaiškins.
Tiek šiam kartui.
p.s. O apie MLM ir gėjus tai buvo mano baika...nu gal nelabai vykusi baika. :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Spa 2010, 23:52 
Atsijungęs
Forumo veteranas
Vartotojo avataras

Cash on hand:
2,503.39

Aišku vėl sakysi, kad čia ne į temą, ne apie tai kalba (kaip su trimis eskimais), bet vis tiek parašysiu. Čia gal ne tiek tau, bet kitiems, kas skaitys šį forumą.

Įsivaizduok kad stovi tuščiame kambaryje. Prieš tave yra kompiuteris kuris sako, kad kažkur šiame name, viename iš kambarių yra paslėptas kubas ir jis prašo pasakyti, kas jame yra. Dauguma supras, kad tai yra beprasmis klausimas. Kubas kali būti mažas arba didelis. Jis gali vientisas blokas arba tuščiaviduris, kuriame yra tik vakumas. Ir galime spelioti kiek norime, tikimybė kad pataikysime, yra... Niekinė. Turint galvoje, kad jame gali būti tai, ko mes net nesame matę ar net mūsų vaizduotė net nėra sugalvojus. Tačiau mes galime ko kube tikrai nėra. Jame pavyzdžiui negali būti žemės planetos, Nemuno upės, Vilniaus, taip pat negali būti koncepcijų, kaip laisvės ar demagogijos. Taip pat negali būti absurdiškų objektų, kaip auksinė geležis, vienmatis kubas ar nuožmi kėdė. Kas nors teigdamas, kad kube yra medinis šaukštas gali būti teisus. Bet be jokų įrodymų, nėra prasmės tikėti, kad kube yra medinis šaukštas.

Taigi, ką norėjau pasakyti? Mokslas yra toks dalykas, kuris bando tokius visokius kubus atidaryti ir pasižiūrėti kas ten yra. Taip pat yra ir daug kubų, kurių jiems dar nepavyko atidaryti (kai kurių, galimas daiktas ir niekada nepavyks atidaryti). Ką su tokiais kubais daro mokslininkai? Toliau bando atidarinėti, o kol neatidaro, jie tiesiog sako, kad mes nežinome kas ten yra. Va čia yra mokslas. O va yra ir woo woo ir sako - aš žinąu! Tame kube yra medinis šaukštas.

Taigi, aš nesakau, kad tu su savo holizmais, ir Kabalom esi neteisus, tačiau be įrodymų (ir dar kartą patikslinu, tai neturi būti kažkas ką po mikroskopu galima pakišti) kitiems (o ir tau) tuo tikėti yra nesąmonė.

O dabar konkrečiau.
Cituoti:
O kiek yra įrodyta iš to kas yra? Ką mes žinome kas yra už sienos?
Ką mes galime suvokti kas yra už mūsų?
Jeigu čia metafora, tai pasakysiu - stenktis apeiti sieną, apsisukti, žodžiu šalinti kliūtis pažinimui.Tačiau sakyti kad už sienos yra Dievas, esybių esybė, ateiviai ar dar kas nors yra nerimta.
Jeigu turėjai omenyje tiesiogiai, tai reikia nueiti ir pasižiūrėti ;)

Cituoti:
Tai ar to ko nusugeba paaiškint mokslas to ir nėra?
Nea. Tik tokiems kabalistas ir solipsistams kaip tu taip gali atrodyti - pasaulis yra toks kokį įsivaizduoji. Plutonas egzistavo ir prieš kelis šimtus metų, kai niekas nenutuokė, kad jis egzistuoja. Ar Dievas egzistuoja? Aš neskau, kad ne. Mokslas irgi sako kad ne. Neseniai išėjus S Hawkinso knyga sako, ne kad Dievo nėra, bet kad Dievas buvo nereikalingas Big Bangui. Paprasčiausiai nėra (bent manęs neštikina) jokių įrodimų (nekalbu apie mikroskopus), kad jis egzistuoja. Tas pats su reinkarnacijomis čakromis ir panašiais dalykais.
Cituoti:
Sakysim katės. Kas tai per sutvėrimas. Mano žmona jas myli...aš irgi esu priverstas jas mylėti...maitinti ir rūpintis. Bet būtent katė mano žmonai atsigula ir spaudžia tas kūno vietas kurias tuo metu skauda. Ką ji jaučia? kodėl taip daro? Ir kodėl nuima skausmą? Ką apie tai gali paaiškinti protingasis mokslas? Aš tikiu, kad jis (mokslas) kažkada paaiškins.
Nežinau. Bet įtariu, kad tai vienas iš tavo prasimanymų ir tiek. Va dėl to ir visokie prietarai ir atsiranda/gyvuoja. Jeigu man per kelią perbėgo juoda katė ir nieko tą dieną blogo neatsitiko, tai tą katę ir būsiu pamiršęs. Bet jeigu kas atsitiko, tai būtinai atsiminsiu ir sakysiu, kad tai viskas dėl katės. Tas pats manau ir dėl katės ir skausmo.
Beje, net jei tai ir tiesa (kad katės jaučia skausmą, ir kažkaip jį gydo/malšina) tai kas?
Cituoti:
p.s. O apie MLM ir gėjus tai buvo mano baika...nu gal nelabai vykusi baika. :)
Froidiška baika. Čia Rowllo, vieno istoriko žodžiai - Dažnai tai ko nėra pasakoma, pasako daugiau už tai kas yra pasakoma.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 12 Spa 2010, 07:29 
Atsijungęs
Forumo veteranas

Cash on hand:
5,092.46

Leisiu sau pafantazuoti.
Sakysim Eintšteinas buvo blogas mokinys...mokinys, kuris netilpo į to meto mokyklos rėmus. Šiandien tai būtų pasakoma labai paprastai: to meto pedagogai nesugebėjo jame įžvelti genijaus, atskleisti asmenybės ir t.t.
Sutikite, kad atrasti tai ką atrado šis žmogus reikia kažkaip nestandartiškai mąstyti, pasakysiu daugiau reikėjo, intuityviai mąstyti. Aš asmeniškai mastau, kad jis visų pirma intuityviai jautė realetyvų laiko santykį, o tik paskui įrodė.
Naudodamasis holistinio mąstymo pagrindais pasakysiu, kad jis jautė visumą. Tai kas yra pas kiekvieną iš mūsų.
O dėl kačių tai tas pats kas dėl žiurkių. suprantama yra kažkoki prietarai, kad žiurkė pabėga dar įvykiui neįvykus. Kaimo bobutės irgi tuščiai kalba kai girdi kokį šunį staugiant ir sako, kad kažkas įvyks ar įvyko.
Neseniaiman pasakojo atvejį kai vyras nukrito pas save namie ir buvo užrakinęs, o jo šuo kieme pradėjo staugti....į ką kaimynas atkreipė dėmesį ir iš esmės išgelbėjo tą žmogų. Prietarai? ar kažkas giliau ko mes dar nesuprantam?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 12 Spa 2010, 09:30 
Atsijungęs
Forumo veteranas
Vartotojo avataras

Cash on hand:
2,503.39

Šūdus šneki ir tiek. Nėra diskusijos. Visisškai nekreipi dėmesį į tai ką rašau, o vis žiūri kitu kampu. Va čia ir yra masturbacija, jeigu dar nesupratai apie ką aš.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 12 Spa 2010, 19:38 
Atsijungęs
Forumo veteranas

Cash on hand:
5,092.46

Jūs čia apie save?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 12 Spa 2010, 22:07 
Atsijungęs
Forumo veteranas
Vartotojo avataras

Cash on hand:
2,503.39

Ne, apie tave. Jei nepastebėjai, aš į tavo argumentus atsakau, o tu ne. Smaukykis privačiai o ne viešai.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 12 Spa 2010, 23:24 
Atsijungęs
Forumo veteranas

Cash on hand:
5,092.46

Gerai, pabandysiu atsakyti.
Mokslininkai, kubas....kaip aš tai suprantu?
Paprastai.
Visiem yra gerai žinoma piramidė...tvirta figūra kurios šiaip jau neapversi.
Tai va...žiurkė tai yra piramidė, maža, bet vistik piramidė. Kurios pagrindas yra gan tvirtas bet mažas.
Žmogus taip pat piramidė, bet čia jau problemos.
Perskaityk dešimt Dievo įsakymų. kas ten parašyta? Ne....ne...ne ir ne
Nedaryk to , nedaryk ano ir t.t.
Žiurkė neturi jokių ne.

Tai va žmogus yra apversta piramidė......o tai labai nestabili geometrinė figūra, bet jos stabilumas palaikomas atramomis iš šonų,,,,dešimt NE.
Žiurkė jaučia šį pasaulį tiesiogiai be jokių ne.
O žmogus be tų Ne negali egzistuoti....ir iki lemputės jis tiki kažkuo ar ne, bet vistiek jis vaduovaujasi tuo dešimt Ne.
Ir jis (žmogus) yra labai nestabili būtybė šiame sviete. Jis pastoviai turi nesibaigiančių problemų, nes figūra stovinti ant smaigalio ir paremta atramomis yra labai ir labai nestabili, o atramos pastoviai reikalauja remonto :)
Kad būtų aiškiau apie ką aš kalbu reikia pažiūrėti filmą "AVATARAS", bent jau pirmą jo dalį-filosofinę. Tikrai gan geras filmas simbolizuojantis natūralumo ir civilizacijos santykį.
Taigi, tavo tie mokslinikai ieško to ko žiurkei nereikia. Aišku, žmogui reikia daugiau, bet ar jis (tas žmogus) ieškodamas tų dėžudžių elgiasi protingai?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 13 Spa 2010, 20:14 
Atsijungęs
Forumo veteranas
Vartotojo avataras

Cash on hand:
2,503.39

Į kitą tavo posto dalį atrašysiu vėliau. Dabar, kol nuotaika yra, parašysiu apie avatarą?

Neskaitant gerų spec efektų (12 iš 10 balų), šiaip filmas nevykęs. Labai panašus J. Camerono bruožas atsiskleidžia Titanike: seniai nuvalkiota istorija (princesės ir elgėtos meilė) + klišiniai charakteriai + daug spec efektų = daug pinigų. Filmą galėtume pavadinti "šokis su ateiviais" (nes tai yra "šokis su vilkais") plagijatas. Filmo veikėjai... Na atsiprašau, bet tai tiesiog paprastas stereotipų ir klišių mišinys. Nei scenarijaus autorius, nei režisierius, net ir patys aktoriai čia jokio darbo neatliko (generolas ir korporacijos viršininkas (angl.: CEO - gal žinot kaip lietuviškai išsiverčia) tiesiog tragikomiški personažai, o mokslininkės atsivertimas į tikėjimą prieš mirtį...). O tokie epizodai, kaip eskadrilė bombonešių (ar ko ten), skrendantys bombarduoti medžių. Nežinau čia verkti ar juoktis. Taigi, vertinant filmą, kaip meno kūrinį, be spec efektų jis neturi nieko.

Bet aišku tu ne tai turėjai omenyje. Svarbu čia yra politinė-filosofinė šio filmo žinia. Kaip galbūt jau numanei, nepritariu ir jai. Kaip suprantu (manau nelabai klystu), kad režisierius filmą naudojo kaip parabolę, Irako karui, vakarų imperializmui/kolonizmui, taip pat apie vakarų civilizacija vs ikicivilizacinė visuomenė, kapitalizmas vs dvasingumas, racionalizmas vs dvasingumas, ir apskritai - civilizacija vs primtyvizmas. Apskritai, aš labai mėstu politinius (politinės filosofijos) filmus, ir duodu ranką nukirsti, kad Avataras buvo būtent toks (jeigu jūs to nepastebėjote, manau nepastebėjote to, ką režisierius norėjo parodyti). Yra vienas dalykas nepritarti filmo idėjoms, bet yra kitas reikalas tas idėjas pateikti privityviai (primityvus filmas apie primityvizmą). Absoliutus blogis vs absoliutus gėris. Godūs ir žiaurūs vakarų kapitalistai užpuola taikius ir dvasingus čiabuvius. IR ne tik, jie bori dar ir sunaikinti miško (visos planetos, tiksliau palydovo (?)) dvasią. Ir ateina baltaodis mesijas, tampa vienu iš jų, netgi geriausiu iš jų (ironiška, filmas turbūt norėjo būti prieš rasizmą, bet gavosi atvirkščiai; ir tai ne tika tame filme - tas pats šokis su vilkais, arba paskutinis samurajus) ir išgelbėja čiabuvius nuo blogio (vakarų civilizacijos). Labai įstrigo mana viena scena. Sedėjau pakraupęs kino teatre, kai žiūrėjau. Kai filmo protagonistas turėjo "prijaukinti" tą kažkokį skraidantį padarą. Aišku, vėl - buvo norėta parodyti dvasingumą, ryšį su gamta, paarbą tarp žvėries ir žmogaus (ateivio šiuo atveju), bet gavosi atvirkščiai - tu su tuo žvėriu turi nesudraugauti, bet turi su juo kovoti, jė palaužti, kad jis vėliau tarnautų tau (ir ne, tai nėra abipusė draugystė, ateivis turi pašvilpti ir padaras atskrenda, o ne atvirkščiai). Kažkas panašaus į stokholmo sindromą. Net nežinau, kas yra blogiau vergija su botagu, ar vergovė per psichologinį šantažą (ar kažką panašaus, nežinau, kaip tiksliau įvardinti)... Žodžiu, filmai kur yra absoliutus gėris prieš absoliutų blogį priklauso jau praėjusei erai (komunizmo ir fašizmo kinemotografijos šedevrai) arba šiaip žmonėms, neapkraunantiems savęs mąstymo našta.
O dabar primityvizmas. Taip, aš esu prieš jį. Filmas ne tik neparodė vakarų civilizacijos plisų - teisės (linčo teismas), muzikos (paprastos melodijikės, visos panašios), literatūra (pasakojamoji tradicija, dažniausiai tik konstatuojanti status quo), mokslas (prietarai), laisvė (papročiai, dažnokai žiaurūs) etc. Taip pat neparodė ir primityvizmo minusų. O tai daugiausiai - skurdas, ligos, priverstinės vedybos, žiaurūs karai (nepalikite nė vieno gyvo, nekaltas mergeles pasilikite sau, čia iš biblijos, bet žydai tikrai nebuvo unikalus atvejis), kraujo kerštas, fanatiškas garbės supratimas ir stagnacija (negalima kritikuoti papročių, dievų valios ir pan). Nesakau kad visos šios blogybės yra visose primityviose gentyse, bet taip pat ir ne visi vakariečiai yra žiaurūs kapitalistai. Ir taip pat, nesitikiu, kad filme turėtų būti viskas objektyviai atpasakota (čia gi ne dokumentika), bet šiame filme, priešininkų stovykla ne tik kad neturi vartininko, bet ir nė vieno žaidėjo.
O panteizmas... Tai yra pasaulėžiūra, neturinti nieko duoti šiam pasauliui. Yra kaip yra ir taip turi būti. Ir nepasiginčysi. O visi iš temos, kai nužudai kokį gyvulį ir paskui kažkaip ritualiai atsiprašai jo ar jį pagerbi, mano požiūriu tėra krokodilo ašaros. Tu ne sieki kažkaip padėti, sumažinti skausmą savo "broliui", bet tu tiesiog nori pats geriau jaustis, apvalyti sąžinę. Ir šiaip, nenorėk būti kuo nors daugiau, ką norsdaryti ne taip kaip kiti, nenorėk išsišokti. Taip yra taip ir turi būti. Sėdėk ir Dievą mylėk.

Taigi, kaip jau sakiau (o gal ne), man labai patinka politinės filosofijos filmai (kurių nėra itin daug). Tik avatarė buvo ne politinė filosofija, o politiniai lozungai. Gerai yra A B C, o blogai C D E. Anglų kalboje tokie filmai yra vadinami cheer-leading for (socialism/capitalism/primitivism - priklauso nuo to apie ką tas filmas). Nežinau ar tau patiks, bet tikrai rekomenduoju (griežtai rekomenduoju ;) V for Vendetta. Kurtas Matricos režisierių ir su matricos tipo spec efektais (kas man atrodo nelabai vykę, tik pagadino filmą). Bet kuriuo atveju ten aktoriai geresni, veikiejai gilesni, scenarijus originalesnis, ir gėris prieš blogį nėra taip kaip juoda ir balta (nors blogiečiai iš tikro yra blogi, bet protagonisto veiksmai siekant įvesti "gerumą" yra, švelniai tariant, kvestionuojami).

Taigi, ačių už skaitymą. Vėliau atrašysiu likusią posto dalį, ne apie avatrą, labiau į temą.

P.s. naudodamas terminą "primityvizmas" tikrai nenorėjau pašiepti tos ideologijos sekėjų. Jie patys taip save vadina.
P.s.s. Lauky, jei norėsi pažiūrėti tą filmą, neiššok pro langą nuo paranojos. Tai tik filmas ;) Ten bus apie farmaciją ir pan. Nepasakosiu daugiau, kad nesugadinčiau netikėtumų.
P.s.s.s. Filmas yra linkomanijoj su lietuviškais subtitrais.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 13 Spa 2010, 22:02 
Atsijungęs
Forumo veteranas

Cash on hand:
5,092.46

Paskutiniu metu ,aš filmų nežiūriu. Šį filmą aš pažiūrėjau tik dėl to, kad apie jį kalbėjo holistinio mąstymo dėstytojas. Ir žiūrėjau iš holistinio mąstymo pozicijų.
Savo jaunėlė paprašiau, kad atsisiūstų ir ji tai padarė.
Man iki lemputės aktorių vaidyba ir efektai. Ta dalis buvo nuobodi ir tikrai nesigilinau. Jei būtų galima tą filmą reziumuoti penkiose minutėse tai man to pakaktų.
Jei norima tai jame galima įžvelgti amžiną Čingadžgugo, Pėdsekio ir baltūjų karą. {mano vaikystės knygos ir filmai).
Mane domina tik du dalykai. Natūralus žmogaus kelias ir civilizuotas. Ir viskas. Civilizacijos keliu žmogus gan toli nuėjo, bet natūralus jo kelias liko užmirštas.
Jis viską gali sukurti, bet laimės ne. Kol kas.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 16 Spa 2010, 14:55 
Atsijungęs
Forumo veteranas
Vartotojo avataras

Cash on hand:
2,503.39

Laukys rašė:
Gerai, pabandysiu atsakyti.
Mokslininkai, kubas....kaip aš tai suprantu?
Paprastai.
Visiem yra gerai žinoma piramidė...tvirta figūra kurios šiaip jau neapversi.
Tai va...žiurkė tai yra piramidė, maža, bet vistik piramidė. Kurios pagrindas yra gan tvirtas bet mažas.
Kubas? Piramidė? Ir tai susiję, nes...? Aš apie tuos kubus kalbėjau vien dėl to, kad parodyčiau, kad tu dažnai kalbi apie tokius dalykus, apie kuriuos tu inoti negali iš principo. O piramedė šiame kontekste... O ką reiškia, kad žiurkė yra stabili? Kuo tas stabilumas skiriasi nuo žmogaus nestabilumo?
Cituoti:
Žmogus taip pat piramidė, bet čia jau problemos.
Perskaityk dešimt Dievo įsakymų. kas ten parašyta? Ne....ne...ne ir ne
Nedaryk to , nedaryk ano ir t.t.
Žiurkė neturi jokių ne.
Gal dėl to karts nuo karto surija savo vaikus? Neidealizuok taip gamtos.

Cituoti:
Tai va žmogus yra apversta piramidė......o tai labai nestabili geometrinė figūra, bet jos stabilumas palaikomas atramomis iš šonų,,,,dešimt NE.
Žiurkė jaučia šį pasaulį tiesiogiai be jokių ne.
Tu tuo tikras? Žiurkė jaučia pasaulį tiesiogiai? Ką reiškia jausti pasaulį?
Cituoti:
O žmogus be tų Ne negali egzistuoti....ir iki lemputės jis tiki kažkuo ar ne, bet vistiek jis vaduovaujasi tuo dešimt Ne.
O ką siūlai? Nesivadovauti? Vogti, meluoti, žudyti?
Cituoti:
Ir jis (žmogus) yra labai nestabili būtybė šiame sviete. Jis pastoviai turi nesibaigiančių problemų, nes figūra stovinti ant smaigalio ir paremta atramomis yra labai ir labai nestabili, o atramos pastoviai reikalauja remonto :)
Na taip. Tai yra vadinama mąstymu. Pvz žiurkėnai dažnai suvalgo savo vaikus. Apskritai, ta gamtos harmonija yra BS. Biški tu pagyventum pagal gamtos sąlygas, be jokių "ne" suprastum, kad visgi civilizacija ir tas "mentalas" yra ne tokie ir prasti dalykai. Jeigu aš esu stipresnis už tave, o tu turi maistą, kodėl neturėčiau jo iš tavęs atimti? Taip, visokie klausimai, kodėl aš čia, kaip turėtume gyventi teisingai ir panašūs, gal ir sukelia "nestabilumą", bet gersenės alternatyvos neturime. Nebent stipresnio valdžia.
[quote[Taigi, tavo tie mokslinikai ieško to ko žiurkei nereikia. Aišku, žmogui reikia daugiau, bet ar jis (tas žmogus) ieškodamas tų dėžudžių elgiasi protingai?[/quote]Be abejo taip. Man žinojimas yra vertybė per ce. Galų gale su atradimais yra toks dalykas, kad nežinai kokios jų pasekmės (geros ar blogos), kol jų neatrandi.
Cituoti:
Man iki lemputės aktorių vaidyba ir efektai.
Bent profesinis interesas turėtų būti. Ar tu jautiesi toks puikus, kad kitų aktorių darbas nevertas net tavo kritikos? ;)
Cituoti:
Jei norima tai jame galima įžvelgti amžiną Čingadžgugo, Pėdsekio ir baltūjų karą. {mano vaikystės knygos ir filmai).
Yra skirtumas tarp tam tikrų pasiskolintų motyvo ir tiesiog plagiato. Beje, kad tai šokis su ateiviais yra ne mano nuomonė, bet praktiškai visur pripažintas faktas.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 14 Lap 2010, 14:26 
Atsijungęs
Forumo veteranas

Cash on hand:
5,092.46

http://www.youtube.com/watch?v=OyPdWBpJ ... _embedded#!
Genialusis Mironovas kalba apie visumą.
Aš šio filmo nemačiau. Sudomino.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 14 Lap 2010, 16:09 
Atsijungęs
Forumo veteranas
Vartotojo avataras

Cash on hand:
2,503.39

Kas svarbiausia šiame klipuke, yra nuo 5:02 iki 5:23
Svarbu įsitikinimas. Ir jūs manimi TURITE tikėti, nes būsite dvasiniai invalidai ;)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 14 Lap 2010, 16:32 
Atsijungęs
Forumo veteranas

Cash on hand:
5,092.46

Nu nėra taip. Pagaliau tai tik filmas ir tam tikra hipotezė. atsipalaiduok status. :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 15 Lap 2010, 00:57 
Atsijungęs
Forumo veteranas
Vartotojo avataras

Cash on hand:
2,503.39

Taip, bet tu ne bereikalo ją idėjai. Ir tai nėra hipotezė, tai yra tavo tiesa, kurią tu besąlygiškai reikalauji, kad mes priimtume.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 15 Lap 2010, 18:44 
Atsijungęs
Forumo veteranas

Cash on hand:
5,092.46

Taip tai mano šiandieninė tiesa.

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Forumas užrakintas Ši tema užrakinta, jūs negalite redaguoti pranešimų arba atsakinėti į juos.  [ 25 pranešimai(ų) ] 

Dabar prisijungę

Registruoti vartotojai: Bing [Bot]

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Varikliukas: phpBB
Dizainas: SE-Tuning
Programavimas: e-software.lt